E enjte, 28 Mars 2024
Kategoria Superiore/ Dinamo – Apoonia 3-3
nga AlbaniaSoccer   E martë, 14 Shkurt 2012 05:17   pdfShtypEmail
dinamo_ekipU luajt te henen ndeshja e fundit per javen e pare te fazes se dyte. Dinamo – Apolonia u mbyll ne barazim 3-3 sfida per mbijetese. Blute kaluan te paret ne avantazh me ane te Arifaj ne minuten e 15-te pas nje rremuje ne zone. Dy gabime fatale te portierit Osmani i dhane avantazhin miqve qe realizuan me ane te Gerxhos dy here ne brenda pjeses se pare.
Te besuarit e Mergjyshit u hodhen ne sulm dhe barazuan shume shpejt me ane te Kulit qe shenoi nga pika e penalltise.
Ne pjesen e dyte kur dukej se Dinamo do te shenonte golin e fitores Apolonia gjeti forca edhe pse me dhjete lojtare te shenonte nje tjeter gol me ane te Rames ne minuten e 52.
Dinamo provoi me te gjitha forcat dhe Arifaj barazoi rezultatin ne minuten e e 63 per te fiksuar perfundimisht rezultatin 3-3.
Megjithe perpjekjet e shumta te dinamoviteve ndeshja perfundoi ashtu dhe te dyja ekipet moren nga nje pike qe nuk i sherben fare ne luften per mbijetese.