HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa Pavarsia/ Prishtina fiton turneun ne Vlore
nga AlbaniaSoccer   E premte, 29 Nentor 2013 00:15   pdfShtypEmail

kupa pavarsia fitoreEshte luajtur ne Vlore turenu festiv “Kupa Pavarsia”. Prishtina eshte shpallur fituese e edicionit te peste duke mundur ne finale Flamurtarin me rezultatin 8-7 nga 11metershat. Skuadra kosovare arriti te fitonte kete trofe simbolik te cilin me pare e kishte fituar Shkendija e Tetoves, Flamurtari, Renova dhe Hysi. Ky kompeticioni u zhvillua mes shume problemeve, si pasoje e mungeses se organizimit, pasi tapeti i ri i stadiumit Flamurtari ishte i mbuluar nga uji si pasoje e mungeses se sistemit te kullimit te fushes, dhe dy takimet gjysmefinale u luajten ne qendren stervitore te kuqezinjve, ne Pyllin e Sodes. Flamurtari fitoi 2-0 ndaj ekipit nga Ulqini te Otrantos, ndersa Prishtina mundi pas goditjes nga pika e bardhe Shkendijen e Tetoves me rezultatin 4-2. Ne finale Flamurtari pati me shume iniciative pwr te gjetur golin por nuk ja doli. Pasi goditjeve nga pika e bardhe triumfoi Prishtina qe e fitoi kete trofe per here te pare.


busy
komente