HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise/ Ska surpriza, kualifikohen te medhate
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 06 Nentor 2013 16:27   pdfShtypEmail

kupa e shqiperiseJane luajtur ndeshjet e kthimit per turin e dyte te Kupes se Shqiperise. Shume gola te shenuar, pak rivalitet dhe ne fund jane kualifikuar te gjitha ekipet e medha. Spikati fitorja me goleade e Skenderbeut qe fitoi 8-0 me Ilirine dhe barazimi i Beses 4-4 me skuadren e  Kamzes.

Ja rezultatet e plota:

SKËNDERBEU-Iliria 8-0 (3-1) Golat: Tahirllari 2′, 48′, 70′, 82′, Kame 26′, 66′ 75′, Muzaka 90′

TEUTA-Besëlidhja 2-0 (2-1)

Golat: Mustafaj 24′, Muriqi 60

TIRANA- Albpetrol 3-1 (0-1)

Golat: Cota 5′, 67′, Taku 65′ / Kapo 86′

LAÇI- Elbasani 2-0 (2-1)

Golat: Brkic 51′ (pen), Vucaj 73′

BESA-Kamza 4-4 (2-0)

Golat: Celhaka 32′, Mile 35′, B.Krasniqi 50′, Bajaziti 61′ / Mehmeti 75′ (pen(, Blloku 77′, 87′, Keta 81′

LUSHNJA-Himara 3-0 (2-3)

Golat: Canka 33′, Celi 47′, SHkurti 75′

SHKUMBINI-Burreli 3-1 (1-2)

Golat: Magani 42′, Lluca 58′ (pen) Branica 99’ / Erkocevic 47′

LUFTËTARI-Mamurrasi 3-2 (1-2)

Golat: Braho 33′ (pen), Nora 45′, Thimio 53′ / Metaj 49′, Mala 76′

GRUPI B

KUKËSI-Naftëtari 5-0 (1-0)

Golat: Hoxha 13′, Progni 27′, Jonuzaj 69′, Cikalleshi 72′, Bytyci 81′

FLAMURTARI-Gramshi 2-0 (3-0)

Golat: O.Beqiri 42′, Xhani 90+3

VLLAZNIA-Veleçiku 2-0 (3-0)

Golat: Vecaj 12′, Gjini 65′

KASTRIOTI-Butrinti 3-1 (1-1)

Golat: Fonseka (2), Malindi / Cuko

BYLISI- Dinamo 2-0 (2-0)

Golat: Muarataj 20′, Bakiu 39′

PARTIZANI-Ada 3-1 (1-1)

Golat: Bordon 21′, 53′, Malo 78′ (pen) / Pelinku 68′

APOLONIA-Tërbuni 1-2 (3-0)

Golat: Naci 60′ / Gjeqi 61′, Lila 90+3′ (pen)

TOMORI-Pogradeci 3-2 (0-0)

Golat: Ozunaj 2′, 55′, Lajthia 12′ / Alillari 42′, Pere 45′


busy
komente