HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise/ Fitojne te medhate, Tirana bie ne Patos
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 23 Tetor 2013 16:04   pdfShtypEmail

kupa e shqiperiseJane luajtur ndeshjet e para per turin e dyte te Kupes se Shqiperise. Skuadrat e medha te Superiores kane fituar lehtesisht nderkohe qe ka spikatur humbja e Tiranes ndaj Albetrolit, humbja e Lushnjes ne Himare dhe barazimi i Partizanit ne Velipoje. Ndeshjet e kthimit do te luhen ne daten 6 nentor.

Albpetrol - KF Tirana 1-0

Beselidhja - Teuta 1-2

Burreli - Shkumbini 2-1

Butrinti - Kastrioti 1-1

Dinamo - Bylis 0-2

Elbasani - Laci 0-2

Gramshi - Flamurtari 0-3

Himara - Lushnja 3-2

Iliria - Skenderbeu 1-3

Kamza - Besa 0-2

Veleciku - Vllaznia 0-2

Naftetari - Kukesi 0-1

Mamurrasi - Luftetari 2-1

Terbuni - Apolonia 0-3

Ada - Partizani 1-1

Pogradeci - Tomori (te enjten)


busy
komente