HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise/ Nis te merkuren rruga e te medhave
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 21 Tetor 2013 22:50   pdfShtypEmail

top-kembeKupa e Shqiperise do te nise rrugen e saj te gjate te merkuren. Ne mesjave skuadrat e medha do te zbresin ne fushe per te luajtur perballe inferioreve. Kete vit, ndryshe nga dy vitet e fundit, Kupa e Shqiperise i rikthehet formatit klasik me ndeshjet vatje ardhje me sistem eleminimi, ndryshe nga sistemi me grupe dhe me pike ne dy edicionet e mepershme.

Ja ciftet:

Iliria - Skenderbeu

Beslidhja - Teuta

Albetrol - Tirana

Elbasani - Laci

Kamza - Besa

Himara - Lushnja

Burreli - Shkumbini

Mamurasi - Luftetari

Naftetari - Kukesi

Gramshi - Flamurtari

Velciku - Vllaznia

Butrinti - Kastrioti

Dinamo - Bylis

Ada - Partizani

Pogradeci - Tomori

Terbuni - Apollonia


busy
komente