HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise/ Laci – Bylis 1-0
nga AlbaniaSoccer   E premte, 17 Maj 2013 23:12   pdfShtypEmail

kupa_shqipriseeeNuk ka mjaftuar koha e rregullt per te vendosur fituesin e Kupes se 61-te te Shqiperise. Dukej se as shtesa nuk do te bente pune por pak para fundit, Laci ka shenuar golin qe do te fiksohet ne histori. Emiljano Cela ka shfrytezuar nje goditje kros brenda zones nga kapiteni Vucaj dhe ka mposhtur portierin Stivi Frasheri. Shtate mije lacian kane festuar zhurmshem dhe kane prekur qiellin e shtate kur kane kuptuar se do te ishin ata fituesit e Kupes se Shqiperise per here te pare ne historine e tyre.

Ballshiotet luajten shkelqyer edhe pse ishin me nje lojtar mangut qe prej minutes se 10-te por ne fund u ndeshkuan pa mundur te prekin suksesin qe e enderronin prej vitesh. Tre mije tifoz nga Ballshi u larguan mes loteve pa pritur qe te perfundonte shtesa. Laci arriti te ngrinte lart trofeun, te marre 250 milione leke nga Kupa e Shqiperise dhe mundesine per te luajtur ne Europa Lige. Nje gol i Emiljano Celes ka mjaftuar per te realizuar nje enderr te madhe per kurbinasit. Pas ndeshjes festa e tyre ka vazhduar ne rruget e Tiranes. 


busy
komente