HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bylis/ Nje mije ballshiot marrin rrugen per Tirane
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 16 Maj 2013 22:15   pdfShtypEmail
bylis_Edhe per ta eshte historike pjesemarrja ne finalen e Kupes se Shqiperise. Presidenti Kapllanaj ka menduar me detaje transportin dhe organizimin e tifozeve. Nje mije bileta falas, shume autobuze falas dhe surpriza per tu shijuar ne “Qemal Stafa”. Nisja drejt Tiranes do te behet gjate paradites nderkohe qe ne oren 18:00, ultrasit e Ballshit do te grumbullohen tek parku “Rinia” per te marshuar me pas drejt stadiumit. Presidenti Kapllanaj ka menduar edhe nje superpremio per skuadren por shifren nuk ka dashur ta tregoj per mediat. E rendesishme per Bylisin gjithashtu eshte se ne stol do te jete trajneri Shensoi per te cilin u pagua gjoba qe te mundesohej prezenca ne finale pas pezullimit dy javor te marre nje jave me pare.

busy
komente