HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 07 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqipërisë/ Të mërkurën luhen gjysëmfinalet
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 01 Prill 2013 20:17   pdfShtypEmail
kupa_shqiperiseDo të luhen ditën e mërkurë ndeshjet e para gjysëmfinale për Kupën e Shqipërisë. Dy takimet e para do të zhvillohen respektivisht në Korçë dhe Kukës aty ku Skënderbeu do të presë Bylisin dhe Kukësi do të presë skuadrën e Laçit. Dy gjysëmfinalet e para do të zhvillohen në orën 16:00 dhe interesimi I tifozerive vendase do të jetë I madh e njëkohësisht pritet të ketë edhe tifoz udhëtues për të përkrahur skuadrën e tyre të zemrës. Katër ekipet e kualifikuara për në fazën gjysëmfinale dëshirojnë të fitojnë këtë trofe për të provuar për herë të parë shijen e tij. Askush nga katër këto ekipe nuk ja ka dalë më parë. Veç këtij objektivi, Laçi, Bylis dhe Kukësi synojnë të fitojnë Kupën për të siguruar edhe një biletë për në Europa Ligë, ndërkohë që Skënderbeu dëshiron të bëj dopietë trofesh duke e llogaritur si të zgjidhur çështjen titull.

busy
komente