HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise/ Laçi ka fituar 1-0 në shtëpi ndaj Flamurtarit
nga AlbaniaSoccer   E martë, 05 Shkurt 2013 17:57   pdfShtypEmail

laci_golLaçi ka fituar 1-0 në shtëpi ndaj Flamurtarit në ndeshjen e Kupës së Shqipërisë. Suksesi i kurbinasve u arrit falë një goli të shënuar nga kroati Buljan në pjesën e dytë, ndërsa të dyja skuadrat nuk mundën të zhvillonin një lojë të nivelit të kënaqshëm për shkak të pushimit të gjatë dimëror.
Goli i vetëm i përballjes së luajtur në Laç, u shënua ndërsa ndeshja po i afrohej fundit dhe i lejoi skuadrës vendase që të barazohej me pikë me vlonjatët në grupin çerekfinal B të Kupës së Shqipërisë.
Të dielën luhet ndeshja e grupit A mes Shkumbinit dhe Kukësit, ndërsa të hënën janë në program dy përballjet e tjera: Teuta-Bylis në grupin B dhe Skënderbeu-Kastrioti në A.
Në grupin B kryeson Bylis me 9 pikë pas 3 takimeve të para, ndërsa në grupin B në krye është kampionia Skënderbeu po me 9 pikë pas 3 ndeshjeve.


busy
komente