HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise/ Skenderbeu barazon me Olimpikun, Tomorri dhe Luftetari humbasin
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 26 Shtator 2012 19:15   pdfShtypEmail

kupa_shqiperiseTakimet e para te raundit te pare te vlefshme për Kupën e Shqipërisë ne futboll kane sjelle mjaft rezultate surprize për ekipet e superliges. Ne Yrshek skuadra e Skënderbeut nuk shkoi me shume se barazimi 2-2 përballë ekipit te kategorisë se dyte Olimpik.

Dy skuadrat e tjera te superliges Luftëtari dhe Tomori pësuan humbje ne fushat kundërshtare. Gjirokastritet u munden ne Gramsh 1-0 ndërsa beratasit ne Velipojë 1-2 përballe Ades. Ne miniderbin e kryeqytetit ne kompleksin sportiv Dinamo përballe skuadrës me te njëjtën emër dhe Kamzes fituan këta te fundit 0-1.

Fitoren me te thelle e arriti Lushnja 5-0 përballë Pogradecit. Ne katër takime te tjera rezultati i fiksuar ishte 0-2 Himara-Kastrioti, Iliria-Vllaznia, Butrinti-Shkumbini, dhe Terbuni-Bylis. Kukesi fitoi ne Lezhe ndaj Besëlidhjes 4-2 ndera Flamurtari arriti një rezultat te vështire ne Kuçove 1-0 ndaj Naftëtarit. Laçi shpartalloi Adriatikun ne Mamurras 3-0.

Ndersa rezultati i vetëm i bardhe pa gola erdhi ne takimin Elbasani-Apolonia. Ndeshjet e kthimit do te luhen pas një jave ne 3 tetor.


busy
komente