HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Partizani/ Perparim Daiu : Partizani ekipi me i madhe Shqipetar
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 26 Shtator 2012 13:14   pdfShtypEmail

perparim_daiuuIsh lojtari i Partizanit dhe i kombetares Shqipetare, Perparim Daiu vetem disa ore para fillimit te derbit Partizani-Tirana ka shkruajtur ne faqen e tifozeve te Partizanit :

“Suksese Partizanit. Emri me i madh i Shqiperise me tifozerine me te madhe ne vend me historine me te lavdishme me sportistet me te mire qe ka nxjere ky vend. Nje emer qe s’vdes kurre me gjithe mundimin e hajduteve, spiunave, pusht...etare te sotem per ti sherbyer e per te pas nje ekip ne Tirane “minjt” qe s’u ngopen duke blere kampionate, arbitra, skuadra dhe kundershtare, por vetem Partizani i ka shkel dhe dridhen para tij dhe tani ne kete kohe hija e Partizanit ka per ti mposht gjithmone...”


busy
komente