HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 20 Janar 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Shqiperise/ Neser derbi i Shqiperise, Partizani-Tirana
nga AlbaniaSoccer   E martë, 25 Shtator 2012 14:47   pdfShtypEmail

kupa_shqiperisNeser do te luhen ndeshjet e para te Kupes se Shqiperise. Ndeshja qe bie me shume ne sy eshte derbi Partizani-Tirana. Pavaresisht qe ekipet ndodhen ne kategori te ndryshme pritet nje ndeshje e forte dhe me nerv. Kjo ndeshje nuk do te luhet vetem ne fushen e lojes, por dhe ne shkallet e stadiumit, ku te dy tifozerite kane dite qe pergatiten per kete perballje dhe “lufta” tashme ka nisur midis tyre ne portalin social facebook dhe pritet te zhvendoset neser ne tribunat e stadiumit.

Ndeshjet luhen te Merkuren dhe fillojne ne oren 16:00

Grupi A

OLIMPIK – SKENDERBEU

PARTIZANI – TIRANA (Qemal Stafa  Ora 19:00)

HIMARA – KASTRIOTI (ndeshja zhvillohet ne Patos)

ILIRIA – VLLAZNIA

BUTRINTI – SHKUMBINI

ELBASANI – APOLONIA

BESLIDHJA – KUKES

DINAMO – KAMZA

Grupi B

GRAMOZI – TEUTA

NAFTETARI – FLAMURTARI

TERBUNI – BYLIS

ADRIATIKU – LAÇI

ADA – TOMORI

GRAMSHI – LUFTETARI

BURRELI – BESA (ndeshja luhet ne  Ne Kavaje)

LUSHNJA - POGRADECI


busy
komente