HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Europa League/ Tirana- Grevenmacher 2-0
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 05 Korrik 2012 21:53   pdfShtypEmail

tirana_feston_gol_thumbTirana ka bërë një hap të sigurt drejt kualifikimit për në fazën e dytë të Europa League, duke mundur 2-0 skuadrën nga Luksemburgu, Grevenmaker.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa” ka qenë si një seance stërvitore për ekipin shqiptar, duke parë dobësinë e kundërshtarit. Tirana mund të kishte realizuar më shumë, megjithatë është mjaftuar me dy gola, që i japin asaj një siguri të madhe për ndeshjen e kthimit në Luksemburg.


Golat për Tiranën u shënuan nga Muçollari dhe Ferraj në pjesën e parë.


busy
komente