HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Skenderbeu/ Stanislav Levi : Dua te fitoj kupen
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 16 Maj 2012 18:21    pdf Shtyp Email

stanislav_levy“Do të bëjmë ç’është e mundur që ta fitojmë këtë ndeshje, do të japim maksimumin që ta fitojmë këtë sfidë. Duam që të jemi të parët që sjellim në Korçë dy trofetë më të rëndësishëm të sezonit”, deklaron trajneri i korçarëve.

Të enjten Skënderbeu do të përballet me Tiranën në “Qemal Stafa”

Skuadrat që e kanë fituar më shumë Kupën e Shqipërisë janë ekipet e kryeqytetit, Partizani 15 herë, Tirana 14 herë dhe Dinamo 13 herë.


busy
komente