HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Trajneri Gega zbulon skuadrën për miqësoren e 6 shkurtit
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 31 Janar 2013 19:36   pdfShtypEmail

skender_gega_trajner_u21Për ndeshjen testuese në kuadër të përgatitjeve për kualifikueset e Europianit 2015 të kësaj moshe, trajneri Skënder Gega ka grumbulluar 20 lojtarë në skuadër.

Spikat fakti që nga i gjithë kontingjenti, vetëm Batha luan në Shqipëri, me ekipin e Besës.

Të gjithë futbollistët e tjerë aktivizohen në liga të ndryshme europiane, mes të cilave Itali, Gjermani apo edhe Zvicër.

Në skuadër janë grumbulluar për herë të parë 12 lojtarë që pritet të debutojnë me fanellën kuqezi.

Mes tyre është edhe talenti i Juventusit, Elvis Kabashi, i cili së fundmi është përfolur edhe si kandidat për një vend në Kombëtaren e De Biasit.


busy
komente