HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 21 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Miqesorja, Shqiperi-Maqedoni, luhet në datën 6 shkurt në Laç
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 28 Janar 2013 11:43   pdfShtypEmail

u-21_skuaderNë ditën që Shqipëria do të luajë me Gjeorgjinë, edhe përfaqësuesja Shpresa do të zhvillojë një test mjaft të rëndësishëm.

Skuadra e drejtuar nga Skënder Gega do të luajë më 6 shkurt me 21-vjeçarët e Maqedonisë.

Miqësorja është zyrtarizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, që ka përcaktuar stadiumin e Laçit, si pritës të kësaj ndeshje.

Ndeshja e U-21 me bashkëmoshatarët e tyre maqedonas cilësohet si mjaft e rëndësishme për ekipin kuqezi.

Trajneri Gega po punon që skuadra të jetë gati për startin e kualifikueseve të Europianit 2015 të kësaj moshe, me ndeshjet që nisin në javët e para të pranverës.

Më 31 janar, ata do të njohin kundërshtarët në grupet kualifikues.

Under 21 e Shqipërisë ndodhet në vazon e pestë të shortit që do të hidhet në Nyon dhe sipas gjasave grupi pritet të jetë mjaft i vështirë.


busy
komente