HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 21 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Skender Gega : Kam besim te lojtaret
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 11 Qershor 2012 12:43   pdfShtypEmail

skender_gega_trajner_u21Menjehere sapo ka mberritur ne Moske trajneri i Kombetares Under 21 te Shqiperise Skender Gega ka deklaruar se ka besim tek lojtaret e tij dhe mendon se do te arrije me te miren e mundshme kunder Rusise.

Gega e ka mbeshtetur deklaraten e vet tek ndeshja e zhvilluar ne Portugali ku " duke perjashtuar  15 minutat e para ku u ndeshkuam ne menyre te cuditshme me 2 gola pjesa tjeter e lojes ishte e mire dhe lojtaret performuan profesionalisht ne detyrat e tyre" ka spjeguar trajneri i kuqezinjve te "shpreses".

Takimi i zhvilluar ne Durres me Rusine ka perfunduar 1-0 ne favor te Rusise me nje gol, te shenuar me 11-metersh. Under 21 i Rusise eshte pretendent per kualifikim ne Euro 2013 sebashku me Portugaline, nderkohe qe shume gjera  per te varen nga ndeshja e dates 12 qershor ne Moske perballe Shqiperise.

Kjo eshte ndeshja e parafundit per U-21 e Shqiperise sepse ndeshja e fundit do te luhet ne Moldavi ne fillim te muajit shtator.


busy
komente