HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Portugali-Shqiperi 3-1
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 07 Qershor 2012 13:15   pdfShtypEmail

u-21_skuaderEkipi Kombetar i Shqiperise U-21 ne kuader te Eliminatoreve te Europiant ka humbur ne Marina Grande te Portugalise me rezultatin 3-1 me moshataret vendas.

Fillimi ka qene i “tmerrshem" per kuqezinjte e drejtuar nga trajneri Skender Gega pasi kane pesuar dy gola brenda tete minutave. Reagimi i lojtareve tane ka qene i menjehereshem dhe me nje ritem te larte loje perballe nje kundershtari mjaft te motivuar e me talente te njohura te futbollit te sotem.

Diferencen e ka shkurtuar sulnuesi yne Bala per ta mbyllur pjesen e pare me shifrat 2-1. Ne pjesen e dyte portugezet shenojne edhe nje gol tjeter per ta fituar takimin 3-1.

Pas pak ditesh pikerisht me date 12 qershor shpresat tona do te luajen nje ndeshje te veshtire ne Moske perballe Under 21 te Rusise te cilet ashtu si edhe portugezet pretendojne kualifikimin per me tej.


busy
komente