HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 21 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Te enjten kunder Rusise, te henen kunder Portugalise
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Nentor 2011 23:56   pdfShtypEmail

u-21_skuaderSkuadra Perfaqesuese e Shqiperise U -  21 do te luaj te enjten ndeshjen e pare kunder Rusise, ndersa te henen e javes se ardhshme kunder Portugalise. Trajneri qe sapo ka marre drejtimin e kesaj skuadre Skender Gega ka besim se do te bej gjera te mira edhe pse kundershtaret per ekipin e tij jane shume te forte. FSHF ka vendosur qe keto dy takime te mos luhen ne Korce, por ne stadiumin e qytetit te Durresit. Kunder Rusise do te luhet te enjten ne stadiumin “Niko Dovana” ne oren 16:00 ndersa kunder Portugalise po ne kete stadium por ne oren 19:00. Shpresat kuqezi qe pas tre ndeshjeve te para ne grupin 6-te te ketyre eleminatoreve numerojne vetem tre pike dhe jane ne vendin e parafundit duke lene pas vetem Moldavine.

 


busy
komente