HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 21 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
In Memoriam / Nje vit nga humbja e talentit Shpetim Hysenaj
nga AlbaniaSoccer   E premte, 07 Tetor 2011 09:58   pdfShtypEmail

ball_goalMe 11 Tetor mbushet nje vit, qe kur u nda nga jeta talenti shqiptar me prejardhje nga Mitrovica, me banim ne Weil am Rhein, Shpetim Hysenaj.
Hysenaj karrieren e tij e filloj ne FC Weil, ne moshen 15 vjeqare, ku u mor nga FC Old Boys Basel per ta zavendesuar Eren Derdiyok ( tani tek Leverkusen ) qe kishte kaluar ne FC Basel.
Hysenaj kishte marre pjese ne vitin 2009 edhe ne zborin e shpresave ne Kamez dhe pasi
pritej kalimi i tij ne FC Winterthur ose FC Schalke U-23, gjasat ishin te medha qe ai te luante me U- 21 te Shqiperise. Mirepo, pas 4 javesh qe u kthye nga zbori i shpresave, ai mori vesh edhe
diagnozen vdekjepruerese. Kancer i gjakut dhe per 20 muaj te tere "lufte per te jetuar" talenti nuk ia doli ta mposhte semundjen e cila iu rikthye serish dhe e ndau nga Futbolldashesit Shqiptar.

I paharruar qofte kujtimi i tij

Sami Bacaj


busy
komente