HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive/ Roland Peqini: Nje barazime ndaj Polonise do te ishte i pranueshem
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 31 Gusht 2011 07:40   pdfShtypEmail

roland_peqini_u_21Mbrojtesi i Dinamos Roland Peqini i grumbulluar me ekipin kombetar Shpresa ne Pogradec  per dy ndeshjet eleminatore te Euro 2013 ne nje bisede ekskluzive per Albaniasoccer.com ka folur per ndeshjet e rradhes me Polonine dhe Moldavine si dhe per ekipin ku do te luaje ne sezonin 2011-2012.

“Kemi tre dite qe jemi te grumbulluar dhe po vazhdojme rregullishte stervitjen. Trajneri Bushati po mundohet per te gjetur cdo kujt vendin e duhur dhe per ti dhene nje harmoni sa me te madhe lojtareve ne fushen e lojes. Ne perberje te skuadres ka lojtare shume te mire dhe mendoj se te gjitha repartet jane shume te kompletuara”.

“Ndeshja e pare do na vere perballe nje kundershtari mjaft te forte si Polonia ku dhe barazimi do te ishte i pranueshem. Ne ndeshjen e dyte do te kemi nje perballje me Moldavine e cila kohet e fundit ka bere progres ne futboll dhe nuk eshte me ai ekip modest qe ka qene para ca vitesh, por pavaresisht kesaj ne nuk duhet ta diskutojme fitoren me Moldavine. Nje katerpikesh ne keto dy ndeshje do te ishte i pranueshem, por nese arrijme te marrim gjashte do te ishte e mrekullueshme.”

“Kam pasur nje oferte konkrete nga drejtuesit e Tomorrit, por ende skam vendosur gje. Oret qe vijojne do te jene vendimtare per ekipin qe do te zgjedhe per te luajtur ne sezonin 2011-2012. Zgjedhja ime e pare do te ishte Dinamo, por keshtu si po vejne punet me duket shume e veshtire per te qendruar me te blute megjithese zemra me rreh forte per kete skuader, por ne jemi profesioniste dhe luajme ku na ofrohen kushtet me te mira te punes”.

Klevis Bejkolli


busy
komente