HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperi U-21 – Hollande U-21 0-5
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 30 Maj 2011 22:34   pdfShtypEmail

u-21_skuaderShpresat e Shqiperise jane turperuar sot perballe Hollandes ne nje miqesore te perfunduar me goleade. Ndeshja miqesore e luajtur ne oren 18:30 ne Austri ka perfunduar me fitoren e ethelle te 21 vjecareve nga vendi i tulipaneve. Shpresat e Shqiperise edhe pse kane luajtur me lojtaret me te mire te formacionit nuk kane perballuar nivelin e larte te kundershtareve qe i kane vene perfund shume shpejt dhe i kane shenuar me pas me lehtesi gola te tjere.  Shqiperia U-21 vetem pak dite me pare pati fituar miqesoren me Uzbekistanin me rezultatin 1-0 me gol te shenuar nga i talentuari Armando Vajushi. Edhe sot me Hollanden, kuqezinjte tane i kane ndjekur nje numer i madh menaxheresh nga e gjithe Europa.

Pirro Nika


busy
komente