HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shpresat nisen drejt Bjellorusise
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 12 Tetor 2009 07:45   pdfShtypEmail
albania_u_21_austri_albania_vogelSot ne mengjez heret kombetarja e U-21 te Shqiperise eshte nisur per te udhetuar drejt Bjellorusise. U-21 e drejtuar nga trajneri Artan Bushati do te zhvilloje diten e Merkure takimin e rradhes eliminator per Kampionatin Evropian te U-21 ndaj skuadres vendase te Bjellorusise e cila aktualisht eshte ne vend te trete, me nje fitore me shume se Shqiperia dhe nje ndeshje me pak. Grupin e kryeson Austria dhe Skocia me 9 pike ne 4 ndeshje, kurse Shqiperia ndodhet ne vend te katert pas Bjellorusise me 3 pike.

Kel Naraçi 

busy
komente