HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 17 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21/ Testi kalohet me sukses
nga AlbaniaSoccer   E martë, 29 Mars 2011 19:56   pdfShtypEmail
u-21_skuaderNdeshja e pare miqesore e kombetares se 21-vjecareve perball Rumanise u mbyll me rezultatin negativ 2-0. Disa dite me vone ne daten 26 mars ndaj Gjeorgjise, shpresat bene autokritike ne ate ndeshje qe perfundoi me rezultatin pozitiv 3-1 per kuqezinjte. Sot, kater dite me vone ne ndeshjen perball Izraelit te rinjte e ekipit Shpresa kane ndare nje barazim 1-1. Goli i Roshit ne minuten e 74' te takimit coi ne avantazh kuqezinjte, por minuta e fundit e takimit ishte decizive pasi futbollistet tane pesojne golin e barazimit. Pra behen dy rezultate pozitive ne keto tre ndeshje miqesore per ekipin tone shpresa. Futbollistet e grumbulluar ne Slloveni kane kaluar ne menyre perfekte testin e ketyre dy ndeshjeve.

Besi Donati

busy
komente