HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ndahet nga jeta, talenti kosovar Shpetim Hysenaj
nga AlbaniaSoccer   E martë, 09 Nentor 2010 09:21   pdfShtypEmail
ball_goalEshtë ndarë nga jeta futbollisti Shpetim Hysenaj në moshen 20-vjeçare.Ai humbi luften kundër kancerit në gjak.Hysenaj është futbollisti i trete shqiptar ne pak me shume se nje vit që ndahet nga jeta pas Brian Filipit dhe Besian Idrizaj.
Hysenaj karrieren futbollistike e ka filluar ne FC Wil, prej moshes 15 deri 17-vjeçare ka qene pjese e FC Concordia Basel. Ne moshen 17-vjeçare ka kaluar ne FC OB Basel si zevendesim i talentit turko-zviceran Eren Derdiyok qe kishte kaluar ne FC Basel. Ai ka qene pjese i U-15 dhe U-17 te talenteve kosovare ne Diaspore ne Federaten e Futbollit te Shqipetareve ne Gjermani, se bashku me Faton Toski, Mergim Mavraj, Valdet Rama, Advan Cakiqi etj.
Ai ka qene ne vitin 2007 ne provat e organizuar nga FSHF-ja dhe ne menyre qe te kaloj sa me shpejt ne ekipin e shpresave e mori oferten nga ekipi i liges se dyte zvicrane, FC Winterthur. Mirpo, per fat te keq ne kontrollet mjekesore te bera u konstatua se ai vuante nga semundja vdekjepruerse e leucemise.
Po ashtu, tranjeri i U-23 te VfL Wolfsburg, Bernd Hollerbach donte ta merrte ne Niedersachsen, mirpo, pas nje lufte dy vjeçare me semundjen ai e humbi ate dhe u nda nga jeta me 11.10.10.
Ne te gjithe Shpetimin e kujtojme me ate te qenurit te tij te paster dhe te bukur. Ishe nje djale i shkelqyer e kishe marre jeten me impenjim dhe per kete ne te gjithe duhet te jemi te bashkuar per te cuar perpara mesimin dhe mesazhin tend.
Zot jepi rinine e perjetshme dhe na mbro te gjitheve me embelsine qe Shpetimi na dhuroi, me shpresen dhe vitalitetin e tij.

R.I.P Shpetim Hysenaj!!!


Sami Bacaj

busy
komente