HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperi-Maqedoni 0-0
nga AlbaniaSoccer   E martë, 12 Tetor 2010 17:01   pdfShtypEmail

u-21_skuaderEkipi Shpresa i drejtuar nga trajneri Artan Bushati ka barazuar ne ndeshjen miqesore qe u zhvillua diten e sotme ne stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” te qytetit te Elbasanit. Ne kushte atmosferike jo fort te mira perballja me ekipin kombetar U-21 Maqedonas ka perfunduar me te njetin rezultat qe dhe filloi.

Pjesa e pare ka qene me raste sporadike per te dy ekipet. Sulmuesit tane kane qene shume individualiste duke dashur te tregojne vlerat e tyre, por ky fakt nuk i ka perlqyer aspak shkodranit te bankines tone. Ne minuten e 20-te, Sokol Cikalleshi gjuan bukur nga jashte zone, por ne te njeten menyre pret dhe portieri mike.

Pjesa e dyte do te filloj me te njetet formacione per te dy skuadrat. Ne minutat qe pasojne te dy tajneret fillojne te bejne zevendesimet e tyre. Ky 45-minutesh eshte me i ashper dhe ka nderhyrje te forta nga lojtaret e te dy skuadrave. Ne dhjete minutat e fundit kuqezinjte hidhen drejt sulmit per te gjetur golin e fitores, por nuk ja kane dalur. Ne minuten e 83-te, pas nje ekzekutimi te bukur te goditjes se denimit Ferhati i futur ne pjesen e dyte per pak sa nuk ka shenuar. Ne fund te 90-minutave te dyja skuadrat ndahen me nje barazim pa gola.

Shqiperia: Frasheri, Peqini, Sykaj, Rustem Hoxha, Gava, Vucaj, Altin Hoxha, Vishaj, Dyranxhaj, Cikalleshi, Bala

Trajner: A. Bushati

Maqedonia: Gacheveski, Ristevski, Brdarovski, Vridnov, Bogdanovic, Mecinovkij, Nostarovski, Stannkov, Fazli, Spirovski, Altiparmakovski

Trajner: B.Boban

Kartona te Verdhe: Cikalleshi

Gjyqtare: Edvin Hoxha, G.Koka, E.Cokaj (Tirane)

Klevis Bejkolli


busy
komente