HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21 / Austri - Shqiperi 3-1
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Shtator 2009 18:57   pdfShtypEmail
albania_u_21_austri_albania_vogelSkuadra perfaqesuese "Shpresa" e Shqiperise  e ka humbur takimin kualifikues ndaj Austrise me rezultatin 3-1. Austriaket shenuan  qe ne fillim te takimit, brenda 12 minutave 3 gola, dy prej te cileve mbajne firmen e sulmuesit me origjine shqiptare Atdhe Nuhiu. per Shqiperine ngushtoi rezultatin Odhise Roshi ne 3 minuta para perfundimit te pjeses se pare.

Ne pjesen e dyte u vu re nje agresivitet nga te dyja skuadrat ku u nxorren shume kartona te verdhe, 10 ne total per te dyja ekipet. Malota, mbrojtesi i kombetares ne minuten e 87-te u ndeshkua me kartonin e dyte te verdhe qe si pasoje solli edhe kartonin e kuq per te nga gjyqtari kazan.

Kjo ishte humbja e trete e Shqiperise ne kater ndeshje

Ne foto, skuadra e Shqiperise pak çaste perpara fillimit te takimit (Foto: Fatlum Kurtaj)
Lart nga e majta: 13-Malota, 3-Bici, 4-Semina, 9-Jonuzi, 1-Mocka, 18- Gava
Ulur nga e majta: 6-Arbri, 7-Hysa, 10- Karabeci (kapiten), 8-Lilaj

Enea Shtrepi

busy
komente