HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shpresat zhvillojnë stërvitjen e parë në Austri
nga Klevis Bejkolli   E hënë, 07 Shtator 2009 23:48   pdfShtypEmail

austria trend eventhotel pyramideSkuadra Shpresa është nisur dje në  orën 14:20’ nga aeroporti “Nënë Tereza” i Tiranës dhe ka mbërritur në Vjenë të Austrisë rreth orës 16:00’. Delegacioni Shqipëtar është akomoduar në hotelin me katër yje “Austria Trend Eventhotel Pyramide”. Në orën 18:00’ skuadra ka bërë edhe seancën e parë stërvitore e cila është zhvilluar në aneksin e stadiumit ku do të zhvillohet ndeshja e së mërkurës. Paraditen e sotme lojtarët e stafi e kanë të lië dhe do të shëtisin në qytet si dhe do të bëjnë shoping. Pasdite ata do të kryejnë dhe stërvitjen e fundit e cila do të zhvillohet në stadiumin ku dhe do të luhet ndeshja e së mërkurës e vlefshme për eleminatoret e europiannit 2011.

( Ne foto hoteli ku eshte akomoduar skuadra Shpresa)

Klevis Bejkolli


busy
komente