HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U19/ Greqi – Shqiperi 1-0
nga AlbaniaSoccer   E martë, 12 Nentor 2013 22:04   pdfShtypEmail

toli-i-kombetares-U-19Kombetarja Shqiptare U-19, ka humbur me Greqine 1-0, ne “Lovech Stadiom” te Bullgarise, ne ndeshjen e pare te Turneut Eliminator te Kampionatit Europian (grupi i 6), te kesaj kategorie moshe. Ekipi i drejtuar nga Foto Strakosha, ka dale pa pike nga ndeshja e pare, megjithe perpjekjet qe skuadra ka bere. Kuqezinjte 19 vjecare jane perpjekur maft, perballe nje Greqie agresive. Fatin e kesaj ndeshjeje e ka vendosur numri 11, Popovic, i cili ne minuten e 86, ja ka dale qe te mposhte Shqiperine, duke shenuar golin e fitores per Greqine. Megjithe perpjekjet e bera nga skuadra jone, ne tete minutat e mbetura ka qene e pamundur per te ndryshuar kete rezultat. Keshtu Shqiperia U-19, e nis me humbje minimale Turneun Eliminator te Kampionatit Europian, duke u renditur per shkak golaverazhi, ne vendin e fundit. Ne ndeshjen tjeter te ketij turneu, te zhvilluar ne oren 14.00 mes Sllovenise dhe Bullgarise, kane fituar vendasit me rezultatin 2-1. Ne ndeshjet e dites se dyte qe zhvillohen te enjten, Shqiperia do te luaje kunder Sllovenise, ndersa Bullgaria do te perballet me Greqine.


busy
komente