HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 27 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2015/ Shqiperi U17 – Finlande U17 0-0
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 23 Tetor 2013 16:06   pdfShtypEmail

Kombetarja U17Shqiperia pas barazimit me Finlanden ka prere nje bilete per ne “Elite Raund”. Kuqezinjte e vegjel nen drejtimin e Mustedanagic kane arritur te marrin nje barazim pa gola por aq u ka mjaftuar per te bere nje tjeter kalim historik. 17-vjecaret me kater pike te grumbulluara ne Korce kane ndjekur Rumanine qe kryeson e para grupin me 9 pike. Rumunet fituan ne Pogradec me Bjellorusine dhe Shqiperia arriti te kalonte me tej.

Rezultatet e grupit 1:

Shqiperi - Finlande 0-0

Rumani - Bjellorusi 2-0

Rumania 9

Shqiperia 4

Bjellorusia 3

Finlanda 1


busy
komente