HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Shqiperi U19 – Mali i Zi U19 5-1
nga AlbaniaSoccer   E martë, 15 Tetor 2013 22:49   pdfShtypEmail

kombetarja u 19Djelmoshat e Foto Strakoshes kane zhvilluar nje ndeshje miqesore testuese te marten ne Tirane ne stadiumin Selman Stermasi. Perfaqesuesja e Shqiperise se 19-vjecareve ka mundur moshataret nga Mali i Zi me nje goleade 5-1. Ne pjesen e pare kuqezinjte e Strakoshes kane luajtur mjaft mire duke zoteruar pjesen me te madhe te fushes. Megjithate ne sekondat e fundit malazezet kane shenuar golin e avantazhit. Ne pjesen e dyte ka ardhur permbysja e madhe. Cekici ka shenuar dy gola e pas tij Gjini, Hoxha dhe Kraja. Ne fund Strakosha eshte shprehur i kenaqur nga loja dhe rezultati, nderkohe qe takimi i dyte miqesor po me Malin e Zi do te luhet me date 17 tetor ne stadiumin Kombetar Qemal Stafa.


busy
komente