HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Olimpiku kampion i Kategorise se Pare
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 06 Maj 2013 15:37   pdfShtypEmail

kupa_kosovesSkuadra e Olipmikut eshte shpallur Kampion Kombetar per kategorine e Pare. Kjo skuader nen drejtimin e trajnerit te talentuar Arben Milori ka treguar nje vazhdueshmeri shume te mire duke mundur pothuajse te gjithe kundershtaret e vet. 19 vjecaret e Olimpikut arkivojne keshtu nje trofe te rendesishem te futbollit tone. Trofeun e merituar dhe medaljet e rastit per protagonistet i ka shperndare Sekretari i Pergjithshem i Federates Shqiptare te Futbollit, Ilir Shulku.


busy
komente