HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 27 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ 17 vjeçari nga Shkodra, drejt Parmes!
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 02 Maj 2013 04:54   pdfShtypEmail
vllaznia_logoNje talent shkodran 17 vjec eshte drejt transferimit tek skuadra italiane e Parmes. Behet fjale Erald Cinarin, futbollist qe luan si mesfushor tek skuadra e Vllaznise se 17 vjecareve. Cinari ka spikatur dhe disa menaxhere italiane e kane gjetur per ta kontaktuar. Brenda javes Cinari pritet ti bashkohet skuadres italiane te Parmes per te luajtur atje me te rinjte dhe ne te ardhmen edhe me skuadren e pare. Vllaznia pak dite me pare ka derguar ne Barcelone per akademine blaugrana nje tjeter talent. Griseld Tule u transferua ne Spanje dhe pas tij nje tjeter shkodran behet gati te shkoj ne Itali tek Spanja.

busy
komente