HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Xhemal Mustedanagiç seleksionon futbollistet e lindur ne vitin 1997
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 15 Dhjetor 2012 08:52   pdfShtypEmail

MustedanagicTrajneri i Kombetares se Shqiperise U-17, Xhemal Mustedanagic  ne Qendren Futbollistike Kamez  ka seleksionuar futbollistet e lindur ne vitin 1997.  Ky ishte seleksioni i fundit per ta sepse te tjerat ishin zhvilluar me pare nen drejtimin e Sektorit Teknik dhe Sektorit te Ekipeve Kombetare prane Federates Shqiptare te Futbollit.

Angazhimim i lojtareve te rinj ishte i larte per te treguar vlerat me te mira ne fushen e lojes. Trajneri Mustedanagic ka vleresuar prezencen, perpjekjet dhe nivelin e treguar nga kryeqytetasit e rinj, por njekohesisht ka vene perpara tyre nje varg me kerkesa per te ardhmen.

“Jane te mire, kane deshire te madhe per futbollin, por nuk mjafton vetem kjo duhet me shume profesionizem, regjim dhe perpikmeri per futbollin modern".  ka perfunduar deklaraten e tij Xhemo.


busy
komente