HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Perfundon seleksionimi ne Prishtine
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 08 Dhjetor 2012 09:02   pdfShtypEmail

MustedanagicDrejtoria teknike e Ekipeve Kombetare prane Federates Shqiptare te Futbollit ka zhvilluar per disa dite rresht seleksionimin e futbollisteve te rinj te datelindjes deri 1997 ne Kosove. Gjithcka eshte zhvilluar ne stadiumin e Prishtines. Megjithese moti eshte shoqeruar me temperatuar te uleta perseri lojateret e rinj kane treguar me se miri talentin e tyre ne lojen e futbollit. Trajneri Xhemal Mustedanagic i cili drejton perfaqesuesen e kuqezinjve per moshen Under 17 u shpreh se : “Mbeta i kenaqur me paraqitjen e futbollisteve te rinj ne kete seleksionjim dhe mendoj se ata kane te ardhme".


busy
komente