HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Shqiperia dy miqesore me Maqedonin
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 17 Shtator 2012 18:44   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiTrajneri i Kombetares se Shqiperise  Under 19 Foto Strakosha ka selseksionuar lojtaret me ne forme per momentin sepse diten e marte me 18.09.2012  ora 14.30 ne Pogradec  do te luaje ndeshjen e pare miqesore me moshataret  e Maqedonise  dhe menjehere pas saj diten e enjte  me 20.09.2012  ne te njejtin orar dhe vend do te jete takimi i dyte kolaudues po me skuadren maqedonase.

Keto dy takime jane shume te rendesishme per Kombetaren Under 19 sepse me date 12 tetor 2012 ne Shqiperi do te luhen ndeshjet EURO Eliminatore per Under 19.  Ne grupin tone marrin pjese Shqiperia, Italia, Belgjika dhe Bjellorusia. Ndeshjet do te zhvillohen me sistem grupi ne qytet Vlore dhe Fier.

Strakosha tregon: Ne jemi pergatitur per te dhene me te miren ne keto dy takime miqesore me Maqedonine. Mendoj se djemte e grumbulluar e qe jane prezent ne grupin e tanishem do te tregojne maksimumin e tyre per te qene gati per  EURO Eliminatoret e tetorit.


busy
komente