HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Kuqezinjt e vegjel mbyllin turneun me kupen Fair-Play
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 11 Gusht 2012 17:00   pdfShtypEmail

u-17_shqiperi_kosova_1_1Ne dy ndeshjet e fundit miqesore ne turneun e zhvilluar ne Rumani Kombetarja e Shqiperise per moshen nen 17 vjec ka pesuar 2 humbje radhazi.

Me Rumanine gjithcka eshte mbyllur ne shifrat 3-0 pasi vendasit luajten me kujdes perballe kuqezinjve te pa organizuar mire. Ndersa ne takimin e fundit me Turqine loja ishte mjaft interesante deri ne barazimin 2-2 pas nje loje te hapur dhe te mireorientuar nga trajneri Mustedanagic. Por perseri ne fund lojtaret tane kane pesuar nje gol per ta mbnyllur takimin 3-2 ne favor te Turqise.

Ne fund te ketij turneu miqesor ku moren pjese Rumania, Belgjika, Turqia dhe Shqiperia futbollistet tane merituan Kupen Fair-Play.


busy
komente