HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Foto Strakosha grumbullon ekipin per dy miqesoret e Sllovenise
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 11 Gusht 2012 10:57   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiTrajneri i Kombetares se Shqiperise U-19, Foto Strakosha ka nisur grumbullimin e skuadres se tij ne prag te ndeshjeve miqesore.

Gjithcka ka nisur sot ne Kompleksin Tropikal  Durres ku jane paraqitur lojtaret e seleksionuar me pare nga stafi teknik. Ne pergjithesi pjesa me e madhe e futbollisteve te rinj jane te datelindjes 1994, nderkohe qe ka midis tyre edhe me te dalluarit e datelindjes 1995.

Ekipi U-19 i kuqezinjve do te zhvilloje dy ndeshje miqesore ne Slloveni ne datat 14 dhe 16 gusht 2012.

Keto pergatje dhe ndeshje miqesore zhvillohen ne kuader te programit te Federates Shqiptare te Futbollit per ta pergatitur kete skuader per Eliminatoret e Kampionatit Europian i cili ndeshjet e veta do ti zhvilloje ne vendin tone.


busy
komente