HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 04 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Futbollistet e rinj, turne miqesor ne Rumani
nga AlbaniaSoccer   E diel, 05 Gusht 2012 09:33   pdfShtypEmail

u-17_shqiperi_kosova_1_1Futbollistet e rinj te Kombetares Under 17 nisen per ne Rumani per te zhvilluar nje turne miqesor ne kuader te pergatitjeve per Eliminatoret e  Kampionatit Europian i cili do ti zhvilloje ndeshjet e veta ne muajin tetor te vitit 2012.

Trajneri i kuqezinjve  Xhemal Mustedanagic ka deklaruar se turneu i Rumanise eshte shume i rendesishem per te treguar vlerat e lojtareve dhe per te krijuar grupin qe do te perfaqesoje Shqiperine ne ndeshjetn eliminatore.

Ne Rumani futbollistet tane te rinj do te luajne tre ndeshje me Rumanine vendase, Turqine dhe Belgjiken. Takimet do te luhen respektivisht me date 6, 8 dhe 10 gusht 2012.


busy
komente