HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Amatoret ndajne tituj ne Durres
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 24 Maj 2012 18:17   pdfShtypEmail

ball_goalPerfundoi me sukses kampionati amator 2011-2012 per moshen U-15 ne Durres. Fituese e ketij kampionati doli Teuta me trajner Shpend Marku, po ashtu nga ky ekip doli edhe golashenuesi me i mire i kampionatit Lorenco Vila me 33-gola te shenuar, i cili mori edhe trofeun perkates.

Trofeun “Fair Play” e meritoi ekipi i Sukthit me trajner Islam Jahori.

E vecanta e kesaj ceremonie ishte edhe fakti qe dorezimi i trofeve u be nga ana e tre trajnereve te njohur durrsak perkatesisht Bashkim Koka, Edmon Zalla dhe Stavri Nica.


busy
komente