HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Shqiperia fiton ne miqesore
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Maj 2012 20:19   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiaPerfaqesuesja e Shqiperise per moshen Under 19 vjec ka mundur homologen e vet nga Bosnje&Hercegovina me rezultatin 3-1.

Trajneri Foto Strakosha i cili kishte takimin e pare ne stolin e drejtimit te kuqezinjve te rinj ka paraqitur ne fushe nje seleksion lojtaresh te talentuar te cilet kane interpretuar  mjaft mire.

Perballe boshnjakeve te kualifikuar ne Elite Raund ose nder skuadrat me te mira te Europes,  te rinjte shqiptare kane provuar te gjitha llojet e emocioneve. Kjo gje ka ndodhur sepse ne fillim te lojes Bosnja ka kaluar ne avantazh me gol te shenuar nga Bilac pas nje goditje denimi.

Pas vetem 9 minutash eshte mesfushori i skuadres tone Elvis Kabashi i cili pas nje goditje te forte barazon shifrat 1-1.  Pak para perfundimit te 45 minutave te para pas nje aksioni model Artur Magani i Shkumbinit realizon nje goditje model dhe nga 20 metra shenon ne 2-1. Me kete rezultat mbyllet pjesa e pare.

Ne pjesen e dyte Strakosha ben shume zevendesime duke aktivizuar te gjithe lojtaret e grumbulluar per kete takim miqesor, per  rrjedhoje vjen edhe goli i trete shenuar nga Marsel Koliqi i Thrasivolos.

Me kete fitore interesante nis karrieren e tij si trajner i kuqezinjve Under 19 trajneri Foto Strakosha i cili perseri modest tregon se ka ende shume pune per te bere deri ne kolaudimin e plote te skuadres.


busy
komente