HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Shqiperi-Irland 2-1
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 28 Mars 2012 14:58   pdfShtypEmail

u-19Kombëtarja shqiptare U-17 ka fituar me rezultatin e ngushte 2-1 takimin përballe te rinjve irlandeze, ne ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Elite Round.

Kuqezinjtë kane nisur gjithçka mire dhe pas disa aksionesh radhazi kane mundur te shënojnë te paret fale një goli te Markut ne minute e 36-te, te pjesës se pare. Vendasit shkojnë ne dhomat e zhveshjes me disavantazhin e një goli.

Ne fillim te 45-se, minutave te dyta, Grealish ka barazuar shifrat ne 1-1, duke rihapur ndeshjen. Pak minuta me vone kuqezinjtë shënojnë serish me ane te Ymeraliaj, i cili realizoi edhe golin e fitores për kombëtaren tone ne këtë kompeticion. Fale këtij trepikëshi kuqezinjtë janë renditur ne vendin e trete ne grup.


busy
komente