HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore U-17/ Shqiperi-Bullgari 2-0
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 27 Shkurt 2012 12:10   pdfShtypEmail

u-17_shqiperi_kosova_1_1Kombëtarja shqiptare U-17, ka mundur 2-0 Bullgarinë në një miqësore, në kuadrin e përgatitjeve që ajo po kryen për në kualifikueset e kampionatit europian të kësaj kategorie. Ekipi i drejtuar nga Xhemal Mustedanagiç, ka qenë superior në një pjesë të madhe të lojës, duke bërë një paraqitje të mirë. Të dy golat u shënuan në pjesën e parë, nga ana e Bejkos dhe Muratit, ndërkohë që skuadra jonë kombëtare krijoi një mori rastesh të tjera, të cilat po të ishin realizuar, mund ta bënin edhe më të thellë rezultatin e kësaj ndeshjeje.

Shqipëria e 17-vjeçarëve, ka zhvilluar brenda një kohe të shkurtër takimin e tretë miqësor. Dy takimet e para, në kuadrin e këtyre përgatitjeve, ajo i zhvilloi kundër Sllovenisë.

FSHF


busy
komente