HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne Fokus / Klaudio Ndoca - I riu shqiptar me U-17 te Feynoord-it
nga AlbaniaSoccer   E premte, 16 Dhjetor 2011 07:05   pdfShtypEmail
ball_goalEshte vetem 16 vjec dhe eshte pjese e U-17 te Feynoord-it ne Hollande . Klaudio Ndoca i lindur ne Lezhe me 08.02.1996 eshte i riu i radhes qe kalon tej kufijve per te shfaqur talentin e tij ne fushen e futbollit . Nuk eshte e paket , ai ben pjese ne te rinjte e nje ekipi me emer jo vetem ne Hollande por edhe ne Europe .
Me nje gjatesi prej 1.84 cm , Ndoca aktivizohet ne mesfushe ne rolin e organizatorit . Me pare i riu eshte aktivizuar dhe stervitur tek te rinjte e Beslidhjes nga tekniku Skender Abdyli .
Klaudio Ndoca , ka ne dore te shfaqe aftesite e tij ne arenen nderkombetare duke u stervitur ne nje klub me emer ne Hollande . Ai mund te jete nje plus edhe per kombetaren Kuq e Zi ne te ardhmen .

SKEDA
EMER / MBIEMER – Klaudio Ndoca
VENDLINDJA – Lezhe , Shqiperi
DATELINDJA – 08.02.1996
GJATESIA – 184 cm
POZICIONI – Mesfushor , Organizator

Arnold Dhimitri

busy
komente