HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Trajneri Mustedanagic synon kualifikimin ne “Elite Round”
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 19 Tetor 2011 23:09   pdfShtypEmail

u-19_stervitje_san_marinoMenjehere sapo eshte kthyer me kombetaren e 17-vjecareve trajneri Xhemal Mustedanagic ka folur per suksesin historik te arritur Estoni dhe objektivin per “Elite Round”.  Ndeshjet e ketij raundi do te luhen ne pranvere dhe deri atehere 17-vjecaret qe bene kualifikimin historik do te kene mundesi te pergatiten. “Qellimi yne ishte te arrinim nje nga 2 vendet e para, dhe kete e arritem. i motivoja lojtaret e mi duke i thene se do te hynin ne histori nese ja dilnin. Jam i kenaqur nga paraqitja e tyre  dhe tani kemi plane te tjera e te medha per te ardhmen. Ne kete brez ka lojtare qe do te jene pjese e kombetares A, por me ta duhet te punojne akoma me shume. Ky eshte nje proces i gjate, por gjithsesi duhet  te punohet shume per te marre frytet me pas. Persa i perket raundit te ardhshem, synojme vendin e pare, pozicionin e vetem qe te kualifikon ne “Elite Round”, ka deklaruar Mustedanagic.

 

 


busy
komente