HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17/ Barazim me Estonine dhe kualifikim historik per kuqezinjte e vegjel
nga AlbaniaSoccer   E martë, 18 Tetor 2011 22:19   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiaShqiperia U-17 ka barazuar sot me Estonine dhe ka marre nje pike, aq sa i duhej per tu renditur e dyta ne grup dhe per tu kualifikuar per ne “Elite Round”.

Amri Jonuzi shenoi golin me vlera historike dhe kete e beri vetem nga pika e bardhe e penalltise ne minuten e 52-te. Ne fund estonezet barazuan por kjo nuk mjaftoi per ti prishur humorin kuqezinjve te cilet pas perfundmit te ndeshjes shperthyen ne feste.

Estoni – Shqiperi 1-1

Shenues: Jonuzi 52’ (11-m), Paur 80’

Estonia: Karofeld, Kabel, Ojama, Valja, Marin, Paur, Reitalu, Sapinen (Jarva 55’), Kauber, Ardemae, Bereitorov.

Trajner: Aivar Lilevere

Shqiperia: Teqja, Jonuzi, Syku, Sokoli, Kalaja, Ymeraliaj, Ymeraj, Bardhi, Hoxha (Vatnikaj 53’), Gjonaj (Çekiçi 53’), Hakrama.

Trajner: Xhemal Mustedanagiç

Kartone te verdhe: Kamel, Ojama, Reitalu / Kalaja, Vatnikaj, Bardhi

Gjyqtare: D.Karitonashvili, B. Çiçinace (Gjeorgji), I.Modriç (Kroaci)

EURO U-17 2012
ELIMINATORET, GRUPI 12

13 tetor 2011
Sllovaki-Shqiperi 1-2
Gjermani-Estoni 5-0

15 tetor 2011
Shqipëri-Gjermani 0-1
Sllovaki-Estoni 5-0

18 tetor 2011
Gjermani-Sllovaki 2-0
Estoni-Shqipëri 1-1

RENDITJA

1. GJERMANIA 3 9
2. SHQIPËRIA 3 4
3. Sllovakia 3 3
4. Estonia 3 1

 


busy
komente