HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore U19 / Shqipëri-Qipro 1-1
nga Klevis Bejkolli   E martë, 20 Tetor 2009 17:16   pdfShtypEmail

u-19Në stadiumin “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit është zhvilluar takimi miqësor për kombëtaret e moshave U-19 ndërmjet Shqipëris dhe Qipros. Ekipi ynë kommbëtar i drejtuar nga trajneri Ramadan Shehu ka bërë një paraqitje të mirë, pavarësisht që rezultati në fund të ndeshjes ishte barazim. Sulmuesi shkodran Bekim Bala ka qenë autori i golit të vetëm të shënuar nga skuadra jonë kombëtare. Sulmuesi shkodran formën e mirë që paraqiti në ndeshjen me Shkumbinin të dielën e vlefshme për Kategorinë Superiore ku shënoi e dy gola të njëtën formë ka treguar dhe në këtë takim miqësor.

Shqipëri : Rexhepi, Shehu, Hoxha, Bishaj, Ruço, Koni, Tushe(77' Beqiri), Hasani, Mustafaj, Sadiku(75' Sinaj), Bala(64' Vajushi)

Trajner : Ramadan Shehu

Qipro : Z.Mytidis, Christofi(70' Pantagiotou), Moylazimis(45' Sotiris), Andreou(86' Karalambous), Fylaktou, Alkiviadou, Roushias(57' Sotiriou), Michail(86' N.Mytidis), Manoli(76' Hadigianou), Theofanus(64' Vasiliou), Elonomou

Trajner : Zouvani Zouvanis

Kartona të verdhë : Ruço, Christofi

Shënues : 60' Bala, 65' Alkiviadou

Gjyqtarë : Servet Bogdani(DR), Fatmir Lame(DR), Indrit Shima(DR)


busy
komente