HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19 / Orlando Kuka, arbitri i ri me perspektive
nga AlbaniaSoccer   E diel, 21 Nentor 2010 20:49   pdfShtypEmail
ball_goalNe ndeshjen e zhvilluar ne kampionatin U-19 liga Superiore ne kampionatin Shqiptar eshte vezhguar nje arbiter i ri ne moshe, Orlando Kuka. Kuka ka nisur te arbitroje ne moshen 16-vjecare ne Itali ne ndeshjet e moshave U-15. Sot eshte plot 22 vjec dhe arbitron ne ligen "Ecellenza" ne kampionatin italian. Ai eshte vezhguar nga nje prej antareve te arbitrave prane kryesise se FSHF-se, Plarent Kotherja. Gjithashtu jane hedhur supozimet e para se ky arbiter pas disa muajsh mund te jete ne ligen Superiore Shqiptare.

Besi Donati

busy
komente