HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 31 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17 Humbet thelle Shqiperia
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Shtator 2009 05:54   pdfShtypEmail

serfozo_bense_aleksander_cuci_hungary_albaniaEdhe sezonin e sivjetem te Grupit 11-te eliminator per Europianin e U-17,, Shqiperia e ka filluar me nje humbje te thelle. Hungaria, shtepiakja e ketyre eliminatoreve ka ndeshkuar rende “kuqezinjte” fale nje tregoleshi te sulmuesit Bense Serfozo. Kjo ishte ndeshja e pare e Shqiperise per keto eliminatore dhe humbja e pare zyrtare e trajnerit Ardian mema ne postin e drejtuesit.

Takimin e rradhes, Shqiperia do ta zhvilloje me Sllovakine diten e djele pasdite.

Hungari – Shqiperi  5-0

Shenues: Szolga 8, Serfözö 37, 49, 59, Mumajesi (autogol) 80+ 2

Shqiperia: 1 - Xhiljando Dergjini, 2 - Griseld Cekici, 3 -Dorian Kerciku, 4 -Jurgen Mumajesi, 5 -Aleksandros Cuci, 6 -Bruno Dita, 7 -Amir Tafa , 8 -Alfred Deliallisi , 10- Fabio Hoxha,11- Ardit Peposhi (55’ 16 – Mateus Levendi), 14- Benkert Abdija (63’ 15-Bruno Hoxha) – Trajner: Ardian Mema

Karton te verdhe - Asnje

Gjyqtar: Veaceslav Banari (Moldavi)

(Ne foto: Bence Serfoso autori i tre golave dhe lojtari i Shqiperise Aleksander Cuci)


busy
komente