HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Shqiperi-Qipro luhet ne stadiumin “Bielmont” te Belgjikes
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 11 Tetor 2010 15:41   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiaSkuadra kombetare U-19 do te luaje diten e Merkure dhe ndeshjen e fundit te vlefshme per eleminatoret e kampionatit europian. Ndeshjet e grupit te tete ku bene pjese dhe ekipi yne kombetar u zhvilluan ne Belgjik.

Shqiperia i ka humbur dy ndeshjet e para me Angline dhe Belgjiken vendase. Te dy keto skuadra kane siguruar nje bilete per te vazhduar me tej dhe perballja e neserme ndermjet tyre do te jete per te percaktuar te paren e grupit.

Kuqezinjte te Merkuren do te ndeshen me ekipin e Qipros i cili si dhe kombetarja jone ka pesuar dy humbje. Kjo do jete nje mundesi e mire per formacionin e drejtuar nga Ramadan Shehi per te arritur te fitorja e pare dhe per tu mos u renditur te fundit ne grupin e tete.

Kjo ndeshje do te luhet ne stadiumin “Bielmont” aty  ku Shqiperia zhvilloi dhe ndeshjen me Belgjiken kurse Qipro te dy ndeshjet e meparshme i ka zhvilluar ne stadiumin “Jacques Lechat”. Ndeshja do te gjykohet nga arbitri letonez Andrejs Sipailo, i cili gjykoi dhe ne ndeshjen e pare ku Shqiperia u perball me Anglin dhe u mund me rezultatin 6-1.

Klevis Bejkolli


busy
komente